Google’ın veri görselleştirme platformu Data Studio, gösterge panolarınızın esnekliğini ve işlevselliğini artıran geliştirici özellikleri içerir. Data Studio topluluk bağlayıcılarını ve topluluk görselleştirmelerini kullanarak, internete bağlı herhangi bir veri kaynağına bağlanabilir ve verilerinize ve öykü anlatma gereksinimlerinize göre uyarlanmış özel görselleştirmeler oluşturabilirsiniz.

Son zamanlarda, topluluk konektörlerini ve topluluk görselleştirmelerini oluşturmayı kolaylaştıran bir komut satırı aracı olan Data Studio Community Component jeneratörünü (dscc-gen) yarattık. dscc-gen, projelerinizi oluşturmayı ve devreye almayı hızlı ve kolay hale getiren çalışma şablonları ve görüşlü iş akışları sağlar.

Topluluk Bağlayıcıları Araçlar

Genellikle, bir topluluk bağlayıcı geliştirmek, çevrimiçi Apps Komut Dosyaları ortamını kullanmak anlamına gelir. Çevrimiçi editör, tüm çevrimiçi görevler için kullanılabilecek mükemmel bir araçtır, ancak tekrarlayan (ve hataya açık) görevlerin otomatikleştirilmesini desteklemez. Dscc-gen’den üretilen bir projeyi kullanarak, bir dağıtımın güncellenmesi, npm run update_production’ı çalıştırmak kadar kolaydır ve en son değişikliklerinizi denemek sadece npm’de open_latest çalıştırmaktır.

Dscc-gen ile yeni bir topluluk bağlayıcı oluşturmak için bu komutu çalıştırmanız yeterlidir:

npx @google/dscc-gen connector

Komut tamamlandıktan sonra, bir üretim dağıtımına ve en iyi uygulama dağıtım komut dosyalarına sahip çalışan bir bağlayıcı bulunur. Mevcut bir bağlayıcınız varsa, en iyi uygulama dağıtım komut dosyalarını almak için dscc-gen kullanabilirsiniz. Ayrıntılar için mevcut konektörlere bakın.

Topluluk Görselleştirme araçları

Genellikle, bir topluluk görselleştirme geliştirmek, yerel dosyaları düzenlemek, değişiklikleri yeniden yüklemek ve bir Data Studio raporunu yeniden yüklemek anlamına gelir. Bu şablon yerel bir geliştirme döngüsü ve kodunuzu bir araya getirmeyi ve konuşlandırmayı kolaylaştıran bir komut dosyası sunar. Dscc-gen tarafından oluşturulan bir projeyi kullanarak, önbelleğe alma etkinleştirilmiş bir görselleştirmeyi kullanmak ve çalıştırmak kadar kolay hale gelir

Dscc-gen ile yeni bir topluluk görselleştirmesi oluşturmak için aşağıdaki komutu çalıştırın:

npx @google/dscc-gen viz

Komut tamamlandıktan sonra, yıldırım hızında yerel iş akışı ve en iyi uygulama derleme / dağıtım komut dosyaları ile çalışan bir görselleştirmeye sahip olacaksınız.

Şablonlar ve kullanım durumları

Takımlarımız, bağlayıcılar ve görselleştirmeler için en yaygın kullanım durumlarını destekler. GitHub’daki kitaplığı ve kodu açık kaynaklı olarak kullandık.

Show Full Content
Previous Data Studio’nun Yeni Ana Sayfasından Daha Hızlı Bilgi Edinin
Next Data Studio’da BigQuery Parametrelerinin Tanıtılması

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

NEXT STORY

Close

Dijital Dönüşüm

Ağustos 12, 2018
Close