Adobe Photoshop:

En yaygın kullanılan grafik ve web tasarım programlarından birisidir. Adobe Photoshop ile sitenizi ve grafiklerinizi profesyonel olarak tasarlayabilirsiniz. Düşündüğünüz her şeyi tasarlayabileceğiniz bu program, web tasarım ve grafik tasarım uzmanları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 

Adobe Illusturator:

Grafikerler için geliştirilmiş, afiş, logo, kartvizit gibi basılı yayın nesneleri oluşturmak için kullanılan bir program olduğu düşünülür. Aslında Fireworks programının geliştirilmesi durdurulduktan sonra web tasarımcıları için eklenen araçları ile tam bir web grafik programı da olduğu söylenebilir. Web sayfaları için taslak tasarımlar, vektörel grafikler, logolar ve semboller oluşturup yine web için geliştirilmiş araçları ile hızlı bir şekilde web sayfasında kullanmak mümkündür.

Adobe Fireworks:

Web tasarım yapmak üzere geliştirilmiş olan bir programdır. Kullanıcı ara yüzü Adobe Photoshop programına benzemektedir.

Sketch:

Sketch uygulaması Bohemian Coding tarafından geliştirilmektedir. Google, Facebook, Interacthings, Etsy, Stripe, Twitter, Pinterest gibi firmalar tarafından hali hazırda kullanılmakta olan Sketch sadece Mac OS işletim sisteminde çalışmaktadır.

Figma: Figma, birden fazla tasarımcının ekip halinde aynı proje üzerinde gerçek zamanlı olarak çalışmasını sağlayan bir ara yüz tasarım aracıdır. Internet tarayıcısı üzerinde çalışabilen bu araç aynı zamanda Windows, Mac veya Linux’de de kullanılabiliyor. Ne için kullanacağınıza bağlı olarak da ücretli ve ücretsiz sürümleri de mevcut.

Incscape: Mac kullanıcıları için açık kaynak kodlu ve daha çok internet kökenli tasarımlar için kullanılan grafik programıdır.

WireFrame CC:

Ücretsiz taslak görünümler oluşturabileceğiniz güzel bir web aracı. Müşteri taleplerini hızlı bir şekilde oluşturup url adresi ile paylaşabiliyorsunuz.

Show Full Content
Previous Web Sitesi Açmak İçin 7 Neden
Next Web Sitesi Nasıl Yapılır

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

NEXT STORY

Close

2018’in 12 Mobil UX Tasarım trendleri

Aralık 21, 2018
Close