Teknolojik gelişmelerin hızla arttığı bir dönemde teknolojiden uzak kalmak bir işletmenin hayatta olmaması demektir. Web siteleri artık kurumların kartvizitleridir. İnsanlar artık telefonları ya da bilgisayarları aracılığıyla internet üzerinden ihtiyaçlarını gideriyorlar. Bu pazarda hayatta kalmak istiyorsak aşağıdaki nedenlerden dolayı mutlaka bir web sitemiz olması gerekiyor.

Kurumsal İmaj: Kurumsal imaj kurumun iç ve dış müşterilerinin kuruma bakışını, algısını ve duygularını etkiler. İnsanlar sitenizi ziyaret ettiğinde, bunu kurumunuzun bir yansıması olarak görürler. Sitenizin güncelliği ve profesyonelliği insanlarda size ve firmanıza karşı olumlu bir imaj yaratacaktır. Artan rekabet ortamında tercih edilebilir olmak ve sunduğunuz hizmetin görülmesi açısından bir web sitesi mutlaka olmadır.

Ekonomik Neden: Yazılı veya görsel basında firmanızı tanıtmak, reklamını yapmak hem kalıcılığı olmayan hem de oldukça maliyetli bir süreçtir. 7/24 hizmet veren web sitenizle müşterileriniz size ulaşabilecek ve siz daha az maliyetle kendinizi tanıtmış olacaksınız.

Ürün ve Bilgi Güncelleme Kolaylığı: Adresiniz mi değişti? Yeni bir ürün mü çıkardınız? Talep görmeyen bir ürünü satıştan mı çekeceksiniz? Web sitesiniz de yapacağınız küçük bir güncelleme ile süreci kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti: Sunduğunuz hizmetle ya da ürünle ilgili müşterilerinizin olumlu olumsuz görüşlerini kolayca alacağınız bir platform olması açısında web sitesi önemlidir.

Kazan Kazan: Web sitenizde sunduğunuz hizmetin ya da ürünün belli bir hedef kitlesi olduğu gibi hedef kitlenin de size ulaşması açısından iki yönlü bir süreç olacak

Küreselleşme: Dünya nüfusunun yaklaşık %53 ünün internet kullandığı biliniyor. Siz de Web sitenizle sadece bulunduğunuz coğrafyaya değil tüm dünyaya hizmet sunabilirsiniz.

Kolay Ulaşılabilir Olmak: İnsanlar artık mağaza mağaza gezmek yerine, evlerinde otururken ya da deniz kenarında güneşlenirken telefonlarından alışverişlerini yapıyor. Müşterilerinize yakın olmak ve tercih edilebilir olmak için güncel bir web sitesiniz mutlaka olmalıdır.

Show Full Content
Previous Kırılması Zor Ancak Hatırlaması Kolay Şifre Oluşturma Rehberi
Next Web Tasarımı İçin Kullanılan Programlar Hangileridir?

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

NEXT STORY

Close

JPEG, GIF VE PNG NEDİR?

Mayıs 8, 2019
Close