Google Etiket Yöneticisi ve Etiket Yöneticisi 360, tüm pazarlama ve ölçüm araçlarınız için etiketleri daha kolay ve güvenli bir şekilde dağıtmanıza yardımcı olur. Güvenlik ve işbirliği özellikleri BT ekiplerine etiketleme işlemi üzerinde daha fazla kontrol sağlarken, otomatik olay tetikleyicileri ve yerleşik şablonlar gibi özellikler pazarlamacıların kodla uğraşmak zorunda kalmadan ihtiyaç duydukları verileri almasına yardımcı olur.

Yerleşik şablonların ihtiyaçlarınızı karşılamadığı senaryolar için, kendi özel HTML ve JavaScript’inizi dağıtma seçenekleri de sunuyoruz. Kullanıcılarınızın ve sitelerinizin güvenliğini korumaya yardımcı olmak için, zaten tüm özel HTML etiketlerini zararlı yazılımlara karşı taradık. Geliştiriciler ayrıca özel komut dosyalarını doğrudan sayfada kara listeye almayı da seçebilir. Ancak, etiketlemeyi daha güvenli hale getirmeye yardımcı olmak istiyoruz.

Bugün, size sitenizdeki etiketler üzerinde daha fazla şeffaflık ve kontrol sağlamak için Tag Manager ve Tag Manager 360’taki yeni bir dizi özellik olan Özel Şablonlar sunuyoruz.

Özel Şablonlar ile, kapsayıcınızda kullanılabilecek etiket ve değişken şablonları tasarlamak için yerleşik bir Şablon Düzenleyici kullanabilirsiniz.

Bu, daha az teknik kullanıcının, özel etiketlerinizin örneklerini, yerleşik etiketler gibi, kodlarla uğraşmadan yönetebildiği anlamına gelir. (Özel Şablonlar, yeni bir etiket veya değişken eklemeye gittiğinizde yerleşik şablonların yanında görünecektir.) Şablonunuzu bir kez yazıp yeniden kullanabildiğiniz için sitenize daha az kod yüklenmesi gerekir.

Şablon izinleri

Etiketleriniz için daha güvenli bir yürütme ortamı sağlamak için, Özel Şablonlar, korumalı bir JavaScript sürümünü kullanır. Sanal alan JavaScript ile bazı potansiyel olarak hassas işlemler (örneğin harici komut dosyaları yükleme, çerezlere erişme, piksel gönderme vb.) Sanal alan API’lerinin kullanılmasını gerektirir:

Bu API’leri kullandığınızda, ilişkili şablon izinleri otomatik olarak ortaya çıkar ve bunları nasıl kullandığınızı bildirmenizi gerektirir (örneğin, harici komut dosyalarının nereden yüklenebileceği, hangi çerezlere erişilebileceği, verilerin gönderilebileceği vs.):

Şablonlarınızın davranışları bu izinlerle sıkı bir şekilde kontrol edilir. Diğer kullanıcılar, özel etiketlerinizin ve değişkenlerinizin tam olarak ne yapmasına izin verildiğini görebilir. Ve geliştiriciler davranışlarını yönetmek için sayfa içi politikalar yazabilirler.

Bugünden itibaren, konteynerlerinizin sol kenar çubuğunda yeni bir Şablonlar bölümü göreceksiniz. Tag Manager’da kod olmadan daha fazlasını yapmak isteyen bir pazarlamacı veya sitenizdeki üçüncü taraf etiketleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen bir geliştirici olsun, Özel Şablonlar etiketleme yeteneklerinizi geliştirecektir.

Show Full Content
Previous Google Optimize’da Site Kişiselleştirme Erişiminizi Genişletin
Next Data Studio’nun Yeni Ana Sayfasından Daha Hızlı Bilgi Edinin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

NEXT STORY

Close

iPhone’unuzda Mutlaka Bulunması Gereken 5 Uygulama

Mayıs 8, 2019
Close