Herkesin verilerinden içgörüleri keşfetmesi ve paylaşması kolay olmalı. Bugünden itibaren, Data Studio’nun yeni bir giriş sayfası var, bu da raporları daha verimli bulma ve oluşturmayı sağlıyor. Grafik etkileşimi ve paylaşımındaki son gelişmeler ve bu yıl piyasaya sürülen 25+ Data Studio özelliği ile birlikte verilerden içgörülere hiç olmadığı kadar hızlı hareket edebilirsiniz.

Kolaylaştırılmış bir giriş sayfasıyla bir çırpıda oluşturma

Data Studio’nun temiz yeni görünümü, neyin en önemli olduğuna odaklandığından, verilerinizi hemen incelemeye başlayabilirsiniz. Raporları bulmak için aramayı sık kullandığınızı duyduk, bu yüzden arama kutusunu öne ve merkeze koyduk. Yeni Oluştur düğmesiyle daha kısa sürede bir Rapor, Veri Kaynağı veya Gezgin oluşturabilirsiniz. Son olarak, yeni tasarım, Drive ve Gmail gibi G Suite ürünlerinin kullanıcılarına aşina olmalı ve malzeme tasarım ilkelerimize uygun olmalıdır.

Etkileşimli grafiklerle ek öngörüleri ortaya çıkarın

Bu yılın başlarında, rapor sayfasındaki diğer tabloları filtrelemek için grafiklerle etkileşim kurma özelliğini sunduk. O zamandan beri grafiklere daha fazla etkileşim getirdik. Bir rapor görüntüleyici grafiği farklı bir şekilde sıralamak istiyorsa, artık raporu düzenlemeye gerek kalmadan grafikten yapmalarını sağlayabilirsiniz. Daha düşük bir ayrıntı düzeyinde bir döküm görmek istiyorlarsa (örneğin, ülkeye göre şehirlere göre), şimdi tablo içerisinde tam olarak incelenmelerini sağlayabilirsiniz.

BigQuery BI Engine ile verilerinizi düşünce hızında keşfedin

Ayrıca, etkileşimli görsel analiz için süper hızlı bir bellek içi motor olan BigQuery BI Motoruna (Beta) da destek verdik. Birlikte, Data Studio ve BigQuery BI Altyapısı, verilerinizle etkileşime girmenize ve sonuçları bir saniyenin bir bölümünde görmenize olanak tanır.

Planlanan e-posta yoluyla öngörüleri başkalarıyla paylaşın

Birine çevrimdışı raporunu veya raporun anlık görüntüsünü göndermek ister misiniz? Bir raporu PDF olarak indirebilirsiniz. Birisine düzenli olarak rapor göndermek ister misiniz? Zamanlanmış e-posta teslimatı ile görevi otomatikleştirin.

Data Studio’nun yeni giriş sayfası ve bu yeni özellikler raporları bulmayı ve oluşturmayı, öngörüleri keşfetmeyi ve başkalarıyla paylaşmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor

Show Full Content
Previous Etiket Yöneticisi: Özel Şablonlara Giriş
Next Yeni Data Studio Geliştirici Araçları, Konektörleri ve Görselleştirmelerini Kolaylaştırır

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

NEXT STORY

Close

EN İYİ 5 ÜCRETLİ ANDROİD UYGULAMASI

Mayıs 8, 2019
Close